7 kõige populaarsemat mänguasja lastele, laps mängimas

7 kõige populaarsemat mänguasja lastele

Kas oled olnud olukorras, kus soovid oma last rõõmustada uue mänguasjaga või hakkad ostma naabripoisile kingitust, kuid sobivaid ideid selleks ei ole? Olenemata sellest, kas valid mänguasja beebile või natukene suuremale lapsele, kas vajad sünnipäevakingitust või jõuludeks midagi erilist, võib valik olla suur ja segadusseajav. Lapsevanema tahame arendada laste oskusi, mõtlemist, loovust ja pakkuda neile võimalusi iseseisvumiseks. Lastele on olulised aga põnevus ja eakaaslaste huvid. Mänguasju valides saab ühendada need kaks – lastevanemate eesmärgid ja laste huvid. Koostasime selleks nimekirja meie kõige populaarsematest mänguasjadest, et muuta sinu elu mugavamaks ning sinu lapse elu lõbusamaks! Nimekirjast leiad valikuid igas vanuses lapsele ja nii poistele kui tüdrukutele. Mänguasju on loovuse arendamiseks, stressi maandamiseks kui ka rollimängudeks.

1. Dinosaurused

SCHLEICH DINOSAURUS Pahhütsefalosaurus mänguasiDinosaurused on vaieldamatult populaarseimad mänguasjad. Need on alati kindel valik, kui otsid huvitavat mänguasja poisile. Dinosaurused ei ole mitte ainult sobilikud mänguasjad loovmänguks, vaid esimesed kokkupuuted, mis lapsel on maailma tekkeloo ja ajalooga. Kui türannosaurus Rex on just sinu lapse lemmik, saad teda rõõmustada vastava mänguasjaga. Või näiteks mitmeosaline dinosauruste templite komplekt. Sensoorse kogemuse saamiseks lase lapsel ise dinosaurus kineetilise liiva seest välja kaevata või hoopiski panna dinosaurus muna seest kooruma.

→ Vaata kõiki dinosaurustega seotud mänguasju

 

2. Ksülofon ja muud muusikariistad

HALILIT KsülofonIgal lapsel võiks olla oma kodus võimalus avastada muusikat läbi helide ja rütmide tegemise. Läbi muusika saab laps väljendada oma loovust ning välja elada stressi. Lapsevanema ülesandeks on tagada selleks kvaliteetsed muusika- ja rütmimänguasjad. Muusika tegemise võimalust võiks pakkuda juba beebieast saati ning selleks võivad olla ksülofon, erinevad kõristid kui ka terve muusikariistade komplekt. Sellised mänguasjad arendavad lisaks muusikalisele kuulmisele beebide ja väikelaste käelist tegevust ning käe-silma koordinatsiooni.

→ Vaata kõiki muusikaga seotud mänguasju

 

3. Fortnite, Power Rangers, PJ Masks ja teised multikakangelased

AVENGERS Captain america mänguasi Mse titan hero figuur 30 cmTänapäeva digiajastul ei saa mööda vaadata multikatest ja arvutimängudest, mida saame lastele pakkuda ka väljaspool virtuaalmaailma, et nad saaksid ise tunda ennast superkangelastena. Multika- ja digitaalkangelaste valikute hulgast leiab lemmikuid nii PJ Masksi, Power Rangersi, Avengersi kui Frozeni ja Harry Potteri sõpradele. Fortnite on üks maailma tuntumaid arvutimänge ning selle mängijad saavad oma lemmiktegelasi nautida nii pehmete mänguasjadena kui ka kaasaskantava võtmehoidjana. PJ Masksi multikasõpradele on nende peakorteri mängukomplekt võimalus ise superkangelaste meeskonnaga ühineda ning vaenlastega võidelda.

→ Vaata kõiki multikakangelaste mänguasju

 

4. Rollimängud – mänguraha ja -kassa

KLEIN Kassa ja raha mänguasiLapsed kasutavad rollimängu, et mõista neid ümbritsevat maailma ja harjutada igapäevaelutoiminguid. See on üks vajalikumaid tegevusi nende iseseisvumiseks. Üheks läbi aegade lemmikuks on lastel alati poe mängimine. Selleks on vajalik nii mängukassa kui ka mänguraha. Poe mängimine ei aita lastel mitte ainult harjutada omavahelist suhtlemist, vaid õpetab mõistma raha väärtust ning aitab aluse panna matemaatilisele mõtlemisele.

→ Vaata kõiki rollimängudega seotud mänguasju

 

5. Arstikomplekt lastele

SES Stetoskoop arsti mänguasjadVeel üheks oluliseks rollimänguks on nii poistel kui tüdrukutel arstimäng. Selleks on olemas mitmeosaline arsti kohver, mis sisaldab endas nii plaasterid, pinsette, arsti mütsi, mängusüstlaid ning muudki. Esimesteks mängudeks võib eraldi osta ka stetoskoobi. Kõik mänguasjad on päriselulised, et tagada võimalikult reaalne kogemus sinu lapsele. Kogu perena saab arstimängu harjutada ka hoopiski populaarse operatsiooni simuleeriva lauamängu peal.

→ Vaata kõiki arstimänguga seotud mänguasju

 

6. Autod ja tornkraanad

TEAMSTERZ Mängukomplekt Garaaž + 5 autotAutomänguasjad on lihtne võimalus pakkuda igas vanuses lapsele tegevust. Nendega saab mängida nii toas kui õues ning kaasa võtta restorani või vanaema juurde. Suureks lemmikuks on JCB seeria tornkraana ja muud ehitusmasinad. Lisaks aitavad automängud energiat kulutada, kui teie laps saab nendega ringi joosta. Selleks sobivad hästi nii pealeistutavad autod kui ka tõukeautod, millega on eriti põnev liigelda just õues. Viimast tegevust pakkudes veendu oma lapse turvalisuses ning soeta lapsele kiiver!

→ Vaata kõiki autodega seotud mänguasju

 

7. Disney printsessid ja nukud

DISNEY PRINTESS Rapunzel nukk 45 cmDisney printsessides on midagi maagilist ja lummavat iga väikese tüdruku jaoks! Lase enda väikesel printsessil muuta üks tavaline päev eriliseks ja imeliseks. Igas vanuses tüdrukutele meeldivad kindlasti Disney nukud. Aktiivsele tüdrukule või neiule on sobivad erinevates värvides printsessilikud aktiivsusmonitorid ning õhtuid saab rahulikult veeta nii muinasjututeemalist kaardimängu mängides, 15-, 30-, 60- või koguni 100-osalisi puslesid ladudes ning 3D puslega oma loovust arendades üles ehitada printsessi salajane aed või sünnipäevamaja.

→ Vaata kõiki nukkudega Disney printsessidega seotud mänguasju

Similar Posts